banner15

FETÖ'nün beş ildeki emniyet yapılanması çökertildi

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, "Örgütün ilimiz ve çevre illerdeki emniyet yapılanması tamamen çökertilmiştir. Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük ve Bolu emniyet imamları ile bölge imamı gözaltına alındı. Tüm örgütsel yapı deşifre edilmiştir" denildi.

FETÖ'nün beş ildeki emniyet yapılanması çökertildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında, Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük ve Bolu "emniyet imamları"nın yanı sıra "bölge imamı"nın gözaltına alındığı, tüm örgütsel yapının deşifre edildiği bildirildi.

Yeni Şafak'ın haberine göre Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz'da Türkiye'nin anayasal düzenini cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırmaya yönelik hain darbe teşebbüsünün ardından, Zonguldak'ta güvenlik güçlerince yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi.

ZONGULDAK VE ÇEVRE İLLERDEKİ EMNİYET YAPILANMASI TAMAMEN ÇÖKERTİLDİ

Örgütün, Zonguldak ve çevre illerdeki emniyet yapılanmasının tamamen çökertildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük ve Bolu emniyet imamlarının (polis memuru, komiser sınıfı, emniyet müdürleri sorumlu imamları dahil) yanı sıra Bölge İmamı gözaltına alındı. Tüm örgütsel yapı deşifre edilmiştir. Emniyet içerisindeki FETÖ yapılanmasına yönelik yürütülen operasyon kapsamında önemli bilgilere ulaşılmıştır. Ayrıca, Ereğli ilçesinde yürütülen çalışmalar sonucunda örgüt faillerinin yanı sıra himmet adı altında toplanan ve yurt dışına çıkartılma hazırlığı içerisinde olan FETÖ örgütüne ait bir kasa içerisinde 200 bin dolar, 60 çeşitli ebatta bilezik ve bol miktarda ziynet eşyası ele geçirilmiştir."

Açıklamada ayrıca, "Soruşturma kapsamında, 1 tuğgeneral, 1 tuğamiral, 2 albay, 1 emniyet müdürüyle 37 hakim ve savcı, 49 emniyet mensubu, 28 kamu görevlisi, 1 öğretim görevlisi, 48 vatandaş, 12 askeri personel tutuklandı, 26 kişi hakkında da adli kontrol kararı verildi. 36 firarinin yakalanması için çalışma başlatıldı. Emniyet mensubu, öğretim görevlisi, esnaf, iş adamı ve kamu görevlisi 81 kişi gözaltında." denildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 17:58
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35