banner15

FETÖ'nün hücre evlerine operasyonda 72 gözaltı

İzmir'de FETÖ'ye ait "gaybubet evi" olarak bilinen 118 hücre evine yönelik operasyonda, aralarında örgütün sözde İzmir il imamının da bulunduğu 72 örgüt üyesinin gözaltına alındığı bildirildi.

FETÖ'nün hücre evlerine operasyonda 72 gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerinin saklandıkları "gaybubet evi" olarak bilinen hücre evlerine yönelik çalışma başlattı.

İl genelinde 3 grubun örgüt adına faaliyet yürüttüğü tespit edilen ve Türkiye genelinde örgüt adına üst düzey görevlerde bulunan örgüt mensuplarının gizlenmeye çalıştıkları ve bu kapsamda bölge değiştirdikleri ve "gaybubet evi" olarak bilinen hücre evlerinde saklandıklarını belirlendi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Bölge Başkanlığı, İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat, Terörle Mücadele ile Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, belirlenen 118 hücre evine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Aralarında sözde İzmir il imamı, Ağrı, Ardahan, Trabzon ve Karadeniz eski il imamları ile emniyet ve TSK'nın mahrem imamlarının da bulunduğu 72 kişi gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 12:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48