banner39

FETÖ'nün Pensilvanya'daki 'hamisi' ortaya çıktı

FETÖ'nün Pensilvanya'da yerel yöneticilerle kurduğu çarpık ticari ilişkiler sayesinde elde ettiği ayrıcalıklar, kasaba sakinlerinin tepkisini çekiyor. FETÖ'nün Pensilvanya'daki "hamisi" olarak tanınan ve Ross belediyesine bağlı Saylorsburg beldesinde yerel yönetici olan Beers, AA muhabiri tarafından görüntülendi ancak kendisi soruları cevaplamadı.

Güncel 03.07.2018, 15:12 03.07.2018, 15:38
FETÖ'nün Pensilvanya'daki 'hamisi' ortaya çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen ve destekçilerinin Pensilvanya'nın Ross belediyesine bağlı Saylorsburg beldesinde kurdukları çarpık ticari ilişkiler, bölgede yaşayan Amerikalıların tepkisine neden oluyor.

FETÖ'nün Pensilvanya eyaletindeki "Golden Generation (Altın Nesil)" kampının bulunduğu kasaba sakinleri, örgütün yerel yöneticilerle kurduğu ticari ilişkiler sayesinde elde ettiği ayrıcalıklardan "Eğer Gülen’e yakınsan ruhsatı alırsın, değilsen izin filan alamazsın, çok zorluklara girersin çünkü Gülen, kasaba yönetimini kontrol ediyor.” diyerek şikayet ediyor.

Bölgedeki Kostonbador çiftliğinin sahibi 72 yaşındaki David Bonser, yaptığı açıklamada FETÖ mensuplarına imar ve ruhsat işlerinde ayrıcalıklar sağlandığına işaret etti.

FETÖ mensuplarının kurdukları birtakım ilişkilerle kolayca gayrimenkul edindiklerini belirten Bonser, “Eğer ben bu kasabada bir şey yapmak istiyorsam izin ruhsatımın olması, belediyeden mühendislerin gelmesi ve Planlama Dairesi'nden yetkililerin sürece dahil olması gerekiyor. Örneğin, çiftlikteki ofisi 1996’da yaptık, ilgili izinleri almam tam 2 yıl sürdü. Bu sadece küçük, ticari bir ofis. Şimdi burada ne oluyor? Şu aşağıda gördüğünüz yol ve binaları (FETÖ kampının bulunduğu bölge) herhangi bir izin ruhsatı, hiçbir şey olmadan pat diye dikiyorlar.” dedi.

FETÖ mensuplarının ticari ilişkilerinin yeterince denetlenmediğinden şikayet eden Bonser, “Bina mı yıkacaksın ruhsata, izne gerek yok, istedikleri her şeyi yapıyorlar. Kasabanın yönetimi ile ne tür ilişkileri var, burada tam olarak neler dönüyor bilmiyorum. Ama bu kasabanın bu şekilde yönetilmesine razı değilim. Onların yaptıklarını ben yapmış olsaydım eminim ki devlet tepeme çoktan binmişti.” şekilde konuştu.

Bonser, “Orada (FETÖ çiftliğinde) birçok bina yaptı. Bir defasında başka bir müteahhitle çalıştım. Beers hakkında şikayetlerde bulunuyordu bu bölgeye yeni gelenler için inşa edilecek binaların yapım işini alıyor diye. (Howard Beers) Hristiyan olduğunu söylüyor, şu tepedeki kiliseye gidiyor ama şuradaki (FETÖ kampı) Müslümanlarla takılıyor çünkü çok para kazanıyor.” diye konuştu.

Bonser, rahatsızlığını “Bu böyle olmamalı, buna çifte vurgun deniyor ama oluyor.” sözleriyle dile getirdi.

AA muhabirinin sorularını cevapsız bıraktı

Howard Beers, 2010'da "Pocono Record" gazetesine yaptığı açıklamada haftada 6-7 kez FETÖ kampına girip çıktığını ve kendi yapmakta olduğu inşaat bölgesine gittiğini ifade etmişti.

AA ekibi, FETÖ kampının hemen yakınında görüntülediği Beers’e, FETÖ ile ilişkisi, inşaat ve tadilat konularında belediyeden resmi izin ve ruhsat alımlarında ayrımcılık yapıldığı iddialarıyla ilgili sorular yöneltti.

Pikap tipi lüks aracından inmeyen Beers, hiçbir soruya cevap vermek istemediğini belirtti.

Yönetim binasında silahlı saldırı

FETÖ üyeleri ile yakın ilişki içinde olan Beers, kimi zaman kasabanın geri kalanıyla ciddi sorunlar yaşıyor.

Ağustos 2013'te kasaba yönetim kurulu toplantısı sırasında uzun namlulu silahla dışarıdan tek katlı binaya rastgele ateş açan Rockne Newell adlı saldırgan, 3 kişinin ölümüne, Howard Beers'in de elinden yaralanmasına neden oldu.

Zanlının kendi mülkünde tadilat ve diğer işlemler için kasaba yönetiminden gerekli izni alamadığı, yaptığı bazı düzenlemeler nedeniyle de yönetim tarafından açılan dava sonucu 20 yıllık evini boşaltmak zorunda kaldığı belirtildi.

Sakat olduğu için çalışamadığını, parası olmadığı için avukat tutacak ya da yeni ev alacak imkanı bulunmadığını belirten Newell, polise verdiği ifadesinde her şeyini kaybettiği için silahlı saldırıyı gerçekleştirdiğini anlattı.

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?