banner39

'FETÖ'ye sadece sempati duyan memurlar atılmayacak

Vaşbakan Yardımcısı Canikli FETÖ'de sadece sempatizan olanların memurluktan atılmayıp sadece düz memur olabileceklerini söyledi

Güncel 01.08.2016, 11:25 01.08.2016, 11:36
'FETÖ'ye sadece sempati duyan memurlar atılmayacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, FETÖ’de yönetici kademede olmayıp sadece sempatizan olan ve görevden alınan memurlarla ilgili olarak atılabilecek adımları açıkladı.

Haberturk’te yer alan habere göre Canikli, FETÖ sempatizanlarının memurluktan atılmayabileceğini ancak sadece düz memur olacaklarını söyledi.

Canikli, "Evet, bizim de öncelikle üzerinde durduğumuz konu mağduriyetler. Bu insanların önemli bir bölümü geçimlerini kamudan sağlıyor. Aileleri, masum çocukları var. Örgütün yönetici kademesinde ya da üyesi olduğu tespit edilenleri tasfiye edeceğiz. Yönetici kademede olmayıp sadece sempatizan olanlar da önemli görevlerde kalmayacak ama hayatlarını idame ettirebilmeleri için bir mekanizma kurmayı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Bunun için detayların netleşmediğini belirten Canikli, "Kamuda düz memur gibi alt görevde oluşturulacak özel bir kadroyla pasifize edebiliriz. Zarar veremeyecekleri başka bir kadroya yönlendirebiliriz ya da bulundukları görev çok tehlike arz etmiyorsa bir kısmı kalabilir. Düşünün beş yaşında masum bir çocuk var… Babasının ihanetini ona ödetmememiz gerekiyor" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında bu kesimi 'Tabanı ibadet' diyerek tarif etmişti. Erdoğan birçok kez örgüt sempatizanlarına uyarıda bulunup, bu yanlıştan dönmeleri noktasında çağrıda bulunmuştu.

banner53
Yorumlar (0)
3
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü