'Fetullah Gülen'in not yazdığı kitabı Adil Öksüz getirdi'

FETÖ'ye ilişkin soruşturmanın şüphelilerinden iş adamı Gürdoğan, örgüt elebaşı Gülen'in, not yazdığı kitabı Kemalettin Özdemir'e, darbe girişiminde aktif rol oynadığı belirlenen Adil Öksüz aracılığıyla gönderdiğini söyledi

'Fetullah Gülen'in not yazdığı kitabı Adil Öksüz getirdi'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

FETÖ'ye ilişkin soruşturmanın şüphelilerinden iş adamı Hamit Gürdoğan, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in, "mübarek bir şecerenin mübarek meyvesi Kemalettin Özdemir Bey, latife-i Rabbaniyenin sesi olarak kabul edecekleri ümidiyle" notunu yazdığı kitabı Kemalettin Özdemir'e, darbe girişiminde aktif rol oynadığı belirlenen Adil Öksüz aracılığıyla gönderdiğini söyledi.

Halen tutuklu bulunan Gürdoğan, 2 Eylül 2016'da Ankara Emniyet Müdürlüğünde alınan ifadesinde, 1981-2009 arasında FETÖ içinde yer aldığını belirtti.

Uzun süre "cemaat" yapılanması içerisinde bulunduğunu, toplantılar yaptıklarını, toplantılara katılanlar arasında, FETÖ Çatı Davası sanıklarından Cemil Koca ve Hüseyin Saruhan'ın yanında Zeki Zemheri, Ömer Akgül, Mutlu Şahin ve Verdal Hosta'yı hatırladığını anlatan Gürdoğan, bu isimlerin yüksek meblağda "himmet" verdiklerini anlattı.

GÜLEN'İN İMZALADIĞI, ÖKSÜZ'ÜN GETİRDİĞİ KİTAP

Gürdoğan'a ifadesi sırasında, ilk sayfasında Fetullah Gülen'in kendi el yazısıyla Osmanlıca yazdığı, "Vicdanımda çok eskilere dayanan fakat eskimeyen, kardeşliğini canlı tuttuğum, mübarek bir şecerenin mübarek meyvesi Kemalettin Özdemir Bey, latife-i Rabbaniyenin sesi olarak kabul edecekleri ümidiyle. Elli senedir hep olduğu yerde duran: Pürkusur M. Fetullah Gülen" yazılı notun bulunduğu kitabın fotoğrafı gösterildi ve kitabın verilmesine ilişkin bildikleri soruldu.

Hamit Gürdoğan ise şu yanıtı verdi:

"Bu kitabın Adil Öksüz tarafından Kemalettin Özdemir'e getirildiğini kendisinden duydum. Ona 'Adil Öksüz kimdir? Benim bildiğim kişi mi?' diye sorduğumda, Ankara İlahiyat'ta okumuş, Sakarya Üniversitesinde öğretim görevlisi olan, benim tanıdığım Adil Öksüz olduğunu söyledi. Ben de 'Beni tanıyorsa, selam söyle' dedim. Kitabı Öksüz'e kimin verdiğini, nerede teslim edildiğini bilmiyorum. Adil Öksüz'ün kitabı Kemalettin Özdemir'e, Sakarya Üniversitesinde teslim ettiğini duydum. Özdemir'in sonrasında kitabı ne yaptığını bilmiyorum. Kitabın teslim edilme zamanı 2012 sonu ya da 2013 başlarıydı. Kitabı Ankara'da gördüm, fakat tam yerini hatırlamıyorum."

KİTAPLA İLGİLİ BİR BAŞKA İFADE

Gürdoğan'a yöneltilen kitap, FETÖ şüphelisi olarak ifadesi alınan Gökhan Döver'in ifadesinde de yer aldı. Döver, buna ilişkin, 23 Ağustos 2016'da verdiği ifadede şu beyanda bulundu:

"2012 sonu ya da 2013 başında, daha önceden tanıdığım Hamit Gürdoğan'ın evinde, Kemalettin Özdemir ile birlikteydik. Kemalettin Özdemir, Fetullah Gülen'in kendisine gönderdiği bir kitabın, ilk sayfasında el yazısıyla yazılmış Arapça bir yazı gösterdi. Ben Arapça bilmediğim için okuyamadım. Ancak Kemalettin Bey orada kendi soyu ile ilgili bir övgülerin olduğunu, uzun yıllardan beri dost olduklarını belirten bir yazı olduğunu söyledi. Başka bir iki şey daha söyledi ancak şu an ne olduğunu hatırlayamıyorum. Kemalettin Bey'in dediğine göre ona bu kitabı Adil Öksüz getirmiş."

 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2016, 13:20
YORUM EKLE

banner33

banner37