banner15

Fikirtepe'de inşaatlar durdu

Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Fikirtepe'deki inşaatların bölgede yeni bir dizayn yapılabilmesi için durduğunu söyledi.

Fikirtepe'de inşaatlar durdu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Fikirtepe'de kentsel dönüşüm konusunda yeni dizaynların yapılabileceğini söyledi. Bakan Bayraktar, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen bir programın ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Fikirtepe'deki projeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bayraktar, "Devam eden projelere hız kazandırmak için bir atılım yaptık. Burada üçte iki çoğunlukla karar verilme, harçlardan muafiyet, kira yardımı yapabilme, alınacak olan kredilere faiz desteği verilmesi konularında işin önünü açmak için Büyükşehir Belediyemize yardımcı olma bakımından böyle bir karar aldık. Bu kararın Fikirtepe'deki hak sahibi insanlarımıza Kadıköyümüze İstanbulumuza hayırlı olmasını diliyorum. Kentsel dönüşüm konusunda orada yeni dizaynlar olabilir tabi ki. Şu andaki düşüncemiz orayı daha sağlıklı hale getirebilmek. En güzel dizayn neyse onu yapacağız. Bilimsel olarak araştırmalar devam ediyor. En güzel dizaynı Büyükşehir Belediyemizle ortaklaşa yapacağız." şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2013, 12:13
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35