banner15

Fırat Kalkanı'na misilleme için gelen DEAŞ'lılar yakalandı

Suriye'den, Fırat Kalkanı harekatına karşı misilleme amacıyla sansasyonel eylem yapmak için yasa dışı yollarla Türkiye'ye geçen 3 DEAŞ üyesi, Şanlıurfa'da yakalandı

Fırat Kalkanı'na misilleme için gelen DEAŞ'lılar yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, istihbari çalışma sonucunda DEAŞ üyeleri Suriye uyruklu Ahmed Alwari, Muhammed Akıli ve Abdullah Aldaham'ın yasa dışı yollarla Şanlıurfa'ya geldiklerini ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'na karşı bombalı sansasyonel eylem yapacağı bilgisine ulaştı. Ekipler, DEAŞ'lıların kaldığı otele operasyon düzenledi.

Otel odasında Ahmed Alwari, Muhammed Akıli ve Abdullah Aldaham'ı gözaltına alan polis, yanlarındaki sırt çantasında ise 2 tabanca, 13 mermi, 8 bin 426 dolar, 8 bin 300 Türk Lirası ve 4 bin 610 Euro para ele geçirildi. Ele geçirilen silah ve paralara el konulurken, DEAŞ üyelerinin paralarla patlayıcı satın alıp yurdun çeşitli kentlerinde bombalı eylem yapacakları belirtildi. Emniyetteki sorguları tamamlanan 3 DEAŞ üyesi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 16:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48