banner39

Fırat Kalkanı'nda 183'ncü gün; 14 DEAŞ'lı öldürüldü

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nda 14 DEAŞ üyesi etkisiz hale getirildi

Güncel 22.02.2017, 09:03 22.02.2017, 11:02
Fırat Kalkanı'nda 183'ncü gün; 14 DEAŞ'lı öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nın 183'üncü gününde, DEAŞ'a ait 110 hedef karadan ve havadan vuruldu. Topçu atışları ve hava harekatları sonucu 14 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek, hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos 2016'da başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı sürüyor.

Harekatın 183'üncü gününde, muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet gruplarınca, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle büyük ölçüde kontrolün sağlandığı El Bab'ın, DEAŞ unsurlarından temizlenmesine yönelik çalışmalara devam edildi. 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki topçu ve diğer ateş destek vasıtalarıyla DEAŞ'a ait 89 hedefe atış yapılarak barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlar baskı altına alındı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığınca, DEAŞ'a ait 21 hedefe hava harekatı düzenlendi. Hava harekatları sonucu, teröristlerce barınma amacıyla kullanılan 18 bina, 2 cephanelik ve bir silahlı araç imha edildi.

Topçu atışları ve hava harekatı sonucu 14 DEAŞ üyesi etkisiz hale getirildi.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?