banner15

Fırat Kalkanı'nda 59 hedef vuruldu

Muhalif unsurlarca, harekâtın başlangıcından bu yana 176 meskûn mahalde (yaklaşık 1.390 km²) kontrol sağlandığı kaydedildi

Fırat Kalkanı'nda 59 hedef vuruldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı 76'ncı gününde, yaşanan çatışmalarda, 4 muhalifin şehit olduğunu, 2 muhalifin ise yaralandığını açıkladı. 58 DEAŞ hedefine ve 1 PYD/PKK hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapıldığı da bildirildi.

TSK'dan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek maksadıyla; 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan "Fırat Kalkanı Harekâtının" ülkenin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM'nin DEAŞ'la mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürüldüğü vurgulandı.

Mare sektöründe; Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından ileri harekâta devamla, Rai güneydoğusunda yer alan Burj, Tall Aşah ve Amiriyah meskûn mahallinde büyük ölçüde kontrol sağlandığı, yer yer DEAŞ unsurları ile temasın, düşük yoğunluklu çatışmaların ve mayın/EYP temizliği faaliyetlerinin devam ettiği ifade edildi.

Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda, 4 muhalifin şehit olduğu, 2 muhalifin yaralandı kaydedildi.

Muhalif unsurlarca, harekâtın başlangıcından bu yana 176 meskûn mahalde (yaklaşık 1.390 km²) kontrol sağlandığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 09:38
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35