banner39

banner35

Fırat Kalkanı'nın 184. gününde 56 DEAŞ'lı öldürüldü

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 184'üncü gününde yapılan topçu atışları, düzenlenen hava harekatı ve meydana gelen çatışmalarda 56 DEAŞ'lı etkisiz hale getirildi

Güncel 23.02.2017, 10:25 23.02.2017, 10:25
Fırat Kalkanı'nın 184. gününde 56 DEAŞ'lı öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 184'üncü gününde DEAŞ'a ait 104 hedef karadan ve havadan vuruldu. Yapılan topçu atışları, düzenlenen hava harekatı ve meydana gelen çatışmalarda 56 DEAŞ üyesi öldürüldü.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek, hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos 2016'da başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı sürüyor.

Harekatın 184'üncü gününde, muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet grupları tarafından, karadan ve havadan yapılan yoğun ateş desteği ile El Bab'ın DEAŞ örgütü mensuplarından temizlenmesine yönelik çalışmalara devam edildi, iki mahallede daha kontrol sağlandı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki topçu ve diğer ateş destek vasıtalarıyla DEAŞ'a ait 90 hedefe atış yapılarak örgütün barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri ile silah ve araçlar baskı altına alındı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığınca, DEAŞ'a ait 14 hedefe hava harekatı düzenlendi. Hava harekatları sonucu, örgüt mensuplarının barınma amacıyla kullanılan 12 bina, bir tünel ve bir bombalı araç imha edildi.

Koalisyon güçleri tarafından düzenlenen hava harekatları sonucunda 11 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirildi, bir bombalı araç da imha edildi.

Yapılan topçu atışları, düzenlenen hava harekatı ve meydana gelen çatışmalarda toplam 56 DEAŞ üyesi etkisiz hale getirildi.

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?