banner39

banner35

Futbol sadece futbol değildir..Asker selamı akını..

Türkiye'nin Arnavutluk maçı sonrası verilen asker selamı furyası çığ gibi büyüyor. Fransa- Türkiye maçında futbolcularımızın gol sevinç ile asker selamı vermesi üzerine UEFA soruşturma başlattı. Futbol lobileri ve diplomasisi, futbolun sadece futbol olmadığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Güncel 17.10.2019, 11:19 17.10.2019, 12:17
Futbol sadece futbol değildir..Asker selamı akını..

Türkiye'nin Arnavutluk maçı sonrası verilen asker selamı furyası çığ gibi büyüyor. Fransa- Türkiye maçında futbolcularımızın gol sevinc ile asker selamı vermesi üzerine  Avrupa Futbol Ligi (UEFA -  Union of European Football Associations) soruşturma başlattı. Soruşturmaya tepki için asker selamı furyası toplumda geniş kabul ile sahiplenildi.

Barış Pınarı Harekatı için Fırat'ın doğusunda terörle mücadele eden Mehmetçik Tel Abyad'dan sporcularımıza selam gönderdi.

UEFA'nın  asker selamını "olası kışkırtıcı siyasi davranış" olarak tanımlamasına mukabil ise ortada ne bir taşkınlık var ne de disiplin ihlali..

Fransa'nın futbolcusu Antoine Griezmann cumhurbaşkanı Macron'a asker selamı verildiğinde UEFA nerdeydi sorusu akıllara geliyor hemen. Juventus oyuncusu Ronaldo, Barcelona oyuncusu Henry de sahada asker selamı verenler arasında.

Franck Kessie ve Alessio Romagnoli, Hakan Çalhanoğlu ile birlikte Türkiye için asker selamı verdi! 

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?