banner15

G20 Liderler Zirvesi başladı

G20 Liderler Zirvesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuk heyet başkanlarını karşılaması ve aile fotoğrafı çekimiyle başladı

G20 Liderler Zirvesi başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye'nin ev sahipliğinde Antalya'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuk heyet başkanlarını karşılaması ve aile fotoğrafı çekimiyle başladı.

G20 Liderler Zirvesi dolayısıyla Antalya'ya bulunan G20 üyesi ve davetli ülkelerin devlet ve hükümet başkanları ile bazı uluslararası kuruluşların temsilcileri, zirvenin yapılacağı Regnum Otel'e geldi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderleri otel önünde hazırlanan platformda karşıladı.

Erdoğan ile tokalaşan liderler, aile fotoğrafı çekimi için beklerken, ayaküstü sohbet etti.

Karşılamanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve aralarında ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi Arabistan Kralı Salman Bin Abdulaziz Al Suud, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Japonya Başbakanı Şinzo Abe, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un da bulunduğu konuk heyet başkanları, G20 Liderler Zirvesi aile fotoğrafı için hazırlanan platformda, kendilerine ayrılan yerlere geçti.

Aile fotoğrafında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sol yanında ABD Başkanı Obama, sağında ise G20 2016 Dönem Başkanı Çin Devlet Başkanı Cinping yer aldı. 

Fotoğraf çekiminin ardından "Kalkınma ve İklim Değişikliği" başlıklı çalışma yemeğine geçildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 15:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
süleyman sönmez
süleyman sönmez - 4 yıl Önce

Terör saldırısı nedeniyle maalesef Fransa Cumhurbaşkanı Türkiyeye gelemedi. Halbuki Suriye devletinin kuruluşunda çok önemli rolleri vardı. Yazık oldu. Kanuni zamanındaki dost Fransaya. Malum, Kanuninin Fransayı koruyacağına dair mektubu bir çok münevverin hafızasında. Bunu Fransız münevverleri bizden çok daha iyi biliyorlar. Bu bakımdan Antalyayı ziyarete gelememeleri bir talihsizlik. Kendileri de böyle düşünüyorlardır her halde.

banner39

banner36

banner37

banner35