banner15

Gara bölgesi ve Yüksekova'ya operasyon

TSK, Kuzey Irak'taki Gara bölgesi ve Yüksekova'da PKK'ya hava saldırısı düzenledi

Gara bölgesi ve Yüksekova'ya operasyon

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesi ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, birliklere saldırı hazırlığı içerisinde olduğu tespit edilen PKK mensupları düzenlenen hava harekatı ile imha edildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesi ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, birliklere saldırı hazırlığı içerisinde olduğu tespit edilen PKK mensupları ve örgüt tarafından kullanıldığı tespit edilen mağara, barınak, toprak altı sığınak ve silah mevzilerinin, düzenlenen hava harekatı ile imha edildiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dünkü önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Mardin'in Dargeçit ilçesinde, 2 Eylül'de Dibekli'de çıkan çatışmada yaralanarak, diğer PKK'lılarca bölgeden uzaklaştırılan iki PKK'lının cesedi, ailesine teslim edilmek üzere götürülürken yol kontrolünde ele geçirildi.

Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesi ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, birliklere saldırı hazırlığı içerisinde olduğu tespit edilen PKK'lılar ve örgüt tarafından kullanıldığı tespit edilen mağara, barınak, toprak altı sığınak ve silah mevzileri, düzenlenen hava harekatı ile imha edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 17:43
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35