banner39

Gazeteciler saldırıları protesto için yürüdü

İstanbul Taksim'de Basın Konseyi öncülüğünde bir araya gelen gazeteciler, Ahmet Hakan’a destek vermek amacıyla yürüdü. Gazetecilerin yürüyüşüne çok sayıda CHP'li vekil de eşlik etti.

Güncel 03.10.2015, 16:01 03.10.2015, 16:21
Gazeteciler saldırıları protesto için yürüdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Taksim'de Basın Konseyi’nin öncülük ettiği çok sayıda basın- meslek kuruluşu ve CHP'li milletvekilleri Şişli’de evine giderken saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan’a destek vermek ve yapılan saldırıyı protesto etmek amacıyla Beyoğlu Tünel Meydanı’nda bir araya geldi.

Eyleme Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Basın Konseyi Onursal Başkanı Oktay Ekşi, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, gazeteci Murat Yetkin, Can Dündar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile çok sayıda gazeteci ve siyasi katıldı.

Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı protesto eden dövizler ve ‘Özgür basın susturulamaz’ yazılı pankart taşıyan grup, Tünel Meydanı’ndan Galatasaray Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş esnasında grup sık sık, “Özgür basın susturulamaz ve basına uzanan eller kırılsın” diye slogan attı.

"YAŞANACAĞI BELLİYDİ"

Galatasaray Meydanı’na ulaşan grup adına Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç açıklama yaptı. Son zamanlarda yaşananlara değinen Pınar Türenç, “ Son dönemde yaşadıklarımız açık açık gözdağıdır, Basına hiza verme çabalarıdır. Devletin can güvenliğimizi sağlamadığını hisseden biz gazeteciler, Bugün her açıdan özgür olmadığımızı ilan ediyoruz. Dün Ahmet Hakan’ın kaburgası ve burnu kırıldı. Oysa günlerdir bu belanın yaşanacağı belliydi. Şimdi sıranın kime geleceğini bilmiyoruz” dedi.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?