Gazeteciye evinin kapısında maskeli saldırı

Evrensel Gazetesi editörlerinden Sözmen, dün gece evinin kapısında maskeli bir kişinin saldırısına uğradı. Geçen hafta da iki gazeteci benzer bir saldırıya maruz kalmıştı

Gazeteciye evinin kapısında maskeli saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Evrensel gazetesi yazarı ve internet sitesi editörü Mithat Fabian Sözmen evinin önünde yüzü maskeli bir kişinin saldırısına uğradı.

Evrensel'in haberine göre Mithat Fabian Sözmen, gazetenin Kocamustafapaşa'da bulunan merkez binasındaki gece mesaisini tamamladıktan Samatya'daki evine gitti. Sözmen, evinin bulunduğu apartmana yaklaşıp anahtarını çıkardığı anda uzun boylu ve maskeli olan bu kişinin saldırısına uğradı. Sözmen, saldırganın demir çubuk kullandığını tahmin ettiğini belirtti. Saldırgan olaydan hemen sonra kaçarak uzaklaştı.

Mithat Fabian Sözmen'in Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kafasına on, sol koluna da bir dikiş atıldı. Geceyi hastanede geçiren Sözmen'in sağlık durumu iyi.

Geçtiğimiz hafta Çarşamba gecesi de Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Sekreteri ve İMC televizyonu sunucusu Mustafa Kuleli ile gazeteci Hasan Cömert'in Kurtuluş Caddesi'nde evlerine giderken benzer bir saldırıya uğramıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 13:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35