banner39

Gazi Mahallesi'nde Alevi Dedesi'ne saldırı

Evindeki Erdoğan fotoğrafını kaldırmadığı için tehdit edilen Anadolu İnanç Önderleri Derneği ve Dedeler Birliği Başkanı Hıdır Bulut 3 kişinin saldırısına uğradı. Bulut'un kaburgaları kırıldı.

Güncel 06.01.2016, 10:02 06.01.2016, 10:28
Gazi Mahallesi'nde Alevi Dedesi'ne saldırı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Evinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la çekilmiş fotoğrafı olduğu için uzun süredir tehdit telefonları alan Anadolu İnanç Önderleri Derneği ve Dedeler Birliği Başkanı Hıdır Bulut, Gazi Mahallesi'nde yüzleri maskeli 3 kişinin saldırısına uğradı.

Sabah'ta yer alan habere göre bir kaburgası kırılan Alevi Dedesi Bulut, saldırıyı gerçekleştirenlerin kendisini tehdit eden çevreler olduğunu söyledi.

KABURGALARI KIRILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf yüzünden cemevlerini işgal eden marjinal grupların hedefi olan ve uzun süredir tehdit telefonları alan Bulut, geçen hafta cuma günü tanımadığı birinden telefonla Gazi Mahallesi'nde düzenlenecek bir cenaze töreni için davet aldı. Gitti. Gazi Mahallesi'nde aracından inen Bulut, yüzleri maskeli 3 kişinin saldırısına uğradı. Dakikalarca tekmelenen dedenin, bir kaburgası kırıldı.

ÇALIŞTAY'A KATILDI

Bulut, saldırının AK Parti öncülüğünde süren Alevi Çalıştay'ına katılmasıyla ilişkili olduğunu söyleyen Bulut, "Cemevlerini işgal eden marjinal gruplar cumhurbaşkanımız ve başbakanımız ile görüştüğüm ve Alevi Çalıştayları'na katıldığım için hakkımda kara propaganda yürütüyordu. Uzun süredir tanımadığım numaralardan tehdit telefonları alıyorum. Devlet yetkilileriyle görüşmememi ve evimdeki Erdoğan'la çekildiğim fotoğrafı kaldırmamı istiyorlar" dedi.

'DEDELER TEHDİT ALTINDA'

Yaşananlara tepki gösteren Bulut, cemevlerinin marjinal grupların işgali altında olduğunu belirterek "Bana kızsalar da, hakaret etseler de cumhurbaşkanının fotoğrafını evimden kaldırmayacağım" dedi. Bulut, "Bu insanlar Alevi toplumunun kendi kimliğine dönmesini istemiyor. Cemevlerine marjinal ideolojiler sokuyorlar. Ali'siz ve Kuran'sız Alevilik istiyorlar. Aleviler bir derneğe, bir ideolojiye bir gruba bağlı değillerdir. Dedeler baskı altında. Hiçbiri korkudan sesini çıkaramıyor" diye konuştu.

Yorumlar (0)
29
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?