banner15

Gaziantep'te 18 PKK'lıya gözaltı

Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada, 3 av tüfeği, 2 şarjör, 34 av tüfeği fişeğinin ele geçirildiği ve FETÖ ve PKK içerikli kitaplar bulunduğu bildirildi

Gaziantep'te 18 PKK'lıya gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gaziantep'te, polis tarafından PKK'nın gençlik yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 18 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK'nın silahlı eylemlere başlamasının yıldönümü olan 15 Temmuz'da ülke genelinde toplumda infial oluşturacak eylemler planladığı istihbaratı üzerine çalışma başlattı. Yapılan baskınlarda, 18 kişi 3 tüfek ve FETÖ/PDY ile PKK terör örgütü içerikli kitap ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Gaziantep Valiliği de konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Gözaltına alınan şüphelilerin sorgulandığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerimizce 13.08.2016 tarihinde Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, PKK/KCK terör örgütüne yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir. FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarınca sosyal medya üzerinden 14 Ağustos 2016 tarihinde Türkiye genelinde kaos ortamı oluşturmak için paylaşımlarda bulundukları anlaşılmıştır. PKK/KCK terör örgütünün ise silahlı eylemlere başlamasının yıldönümü olan 15 Ağustos tarihi münasebetiyle ülke genelindeki bombalı/silahlı saldırı seklinde toplumda infial oluşturacak eylemlerin düzenlenmesi yönünde talimat verildiği yönündeki bilgiler doğrultusunda örgüt mensuplarının faaliyetlerinin engellenmesine yönelik sürdürülen çalışmalarda; ilimizde PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H (Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi) içerisinde hareket ettiği tespit edilen şahıslar yakalanmıştır.

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda; 18 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, 3 av tüfeği, 2 şarjör, 34 av tüfeği fişeği, FETÖ/PDY terör örgütü içerikli toplatma kararı bulunan örgütsel içerikli kitap ve çok sayıda PKK/KCK terör örgütü içerikli kitap, fotoğraf, pankart, bez parçaları örgütsel doküman ve dijital materyaller elde edilmiştir."

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2016, 17:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35