banner15

Gaziantep'te IŞİD'in hücre evine operasyon

Gaziantep'te IŞİD üyelerinin olduğu bir hücre evine polis tarafından baskın düzenlendi

Gaziantep'te IŞİD'in hücre evine operasyon

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gaziantep'te, polis ekiplerinin Gazikent Mahallesi'nde IŞİD üyelerinin bulunduğu ileri sürülen bir hücre evine operasyon düzenledi.

Alınan bilgilere göre, Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, IŞİD'in Türkiye emiri Yunus Durmaz'ın öldüğü patlama sonrası yürüttüğü soruşturmada gözaltına aldığı aralarında Hacı Ali Durmaz'ın da bulunduğu 12 şüphelinin sorgulamasında, kendisini patlatan IŞİD'linin daha önce Burak Mahallesi'nde kaldığı evin adresine ulaştı.

Polis, bunun üzerine çok sayıda zırhlı araç ve özel harekat ekibi ile Burak Mahallesi'ne gitti ve Durmaz kardeşlerin daha önce kaldığı evin çevresini sardı. Olası durumlara karşı çevredeki evlerde yaşayanları uyaran ve sokağı trafiğe kapatan polis, evde olabilecek kişilere yönelik 'teslim ol' çağrısı yaptı.

Polis, çağrıya karşılık bulamayınca yine uyarı amacıyla havaya ateş açtı. Yine karşılık bulamayan polis, bu kez tuzaklanmış bomba olma ihtimalini göz önünde tutarak Durmaz kardeşlerin, bir ay öncesine kadar kaldığı evin kapısını patlayıcı ile patlatarak içeri girdi.

Evde kimsenin olmadığı anlaşılmasıyla arama başlatıldı ancak uzun süren çalışmada suç unsuruna rastlanmadı.

Öte yandan geçen perşembe günü üzerindeki intihar yeleğini patlatmasıyla parçalanan Yunus Durmaz'ın bugün arama yapılan evde 4 ay süreyle oturduğu ve 6 aylık kirasını de peşin ödediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 22:26
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48