banner39

banner35

Gazze'den İsrail'e atılan roketler 2 kişiyi öldürdü

İsrail saldırılarına karşı abluka altındaki Gazze Şeridi'nden atılan roketler nedeniyle 2 kişinin yaşamını yitirdiği, 5 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

Güncel 18.05.2021, 15:07
Gazze'den İsrail'e  atılan roketler 2 kişiyi öldürdü

Saldırılara karşılık Gazze Şeridi'nden öğleden sonra İsrail'in güneyine yoğun roket atışı yapıldı.

Yerel basında yer alan haberlerde, atılan roketler nedeniyle 2 yabancı işçinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Ayrıca, 5 kişinin yaralandığı, bunlardan birinin durumunun ağır olduğu ifade edildi.

İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ramazan ayında ibadet edenlere saldırması ve Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerini evlerinden zorla çıkarma planı bölgede gerginliği tırmandırmıştı.

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

İsrail'in 10 Mayıs'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 61'i çocuk, 36'sı kadın olmak üzere 213 kişi hayatını kaybetti, 1442 kişi yaralandı.

Saldırılara karşı Gazze'den atılan roketler nedeniyle daha önce İsrail'de 10 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

AA

Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?