banner15

GENAR: Seçimler ilk turda bitecek

GENAR Başkanı İhsan Aktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranının yüzde 50'nin üzerinde olduğunu ve seçimlerin ilk turda biteceğini söyledi.

GENAR: Seçimler ilk turda bitecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye seçim haftasına girdi. Kamuoyu araştırma şirketleri de, siyasi partiler gibi çalışmalarına hız verirken, seçimlere ilişkin son verilen GENAR'dan geldi.

GENAR Başkanı İhsan Aktaş; Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ın en az yüzde 51 alarak ilk turda seçimleri kazanacağını söyledi.

Aktaş, elindeki son verilere göre; HDP'nin barajı geçmesi durumunda bile Cumhur İttifakı'nın tek başına iktidara geleceğini belirtti.

İLK TURDA İŞ BİTER

Akşam Gazetesi'ne konuşan İhsan Aktaş, "Geçtiğimiz dönemlerde kritik birkaç seçim atlattık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 51 küsur bir oy vardı Erdoğan’ın almış olduğu ve o seçimi kazandı. Referandumda da 50 üzerinde bir bantta bitti. Referandum zor bir meseleydi. Bir ülkenin 100 yıllık alışkanlığını değiştiriyorsunuz. AK Parti bunu başardı. Şimdi Cumhurbaşkanı oyu düşse nereye kadar düşer. Bir önceki cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığı oy alt baremdir. Bu anlamda birinci turda iş biter." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 09:52
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48