banner15

Genç Gönüllüler'den yeni programlar

Genç Gönüllüler Aralık ayı boyunca cumartesi günleri Uluslararası Genç Derneği'nde “İnsanlığı Adımla-Peygamberler Tarihi” dersleri, pazar günleri Gazanfer Ağa Medresesi'nde “Tez Sunumları” ve “Tematik Programlar” gerçekleştirecek

Genç Gönüllüler'den yeni programlar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genç Gönüllüler Aralık ayında da programlarına devam ediyor.

Her hafta cumartesi günleri Uluslararası Genç Derneği'nde “İnsanlığı Adımla-Peygamberler Tarihi” dersleri, pazar günleri Gazanfer Ağa Medresesi'nde “Tez Sunumları” ve “Tematik Programlar” gerçekleştiren Genç Gönüllüler, Aralık ayında da programlarını sürdürüyor.

Saliha Gündüz Hanımefendinin anlatımı ile “İnsanlığı Adımla-Peygamberler Tarihi” dersleri Aralık ayında Hz. Süleyman, Hz. İsa, Hz. Muhammed ve dönemlik ölçme-değerlendirme ile tamamlanacak. 3 Aralık Cumartesi Hz. Süleyman’ın hayatı ile aralık ayının ilk programı gerçekleşecek. 10 Aralık  Cumartesi günü Hz. İsa’nın hayatı, teslis inancı ve Hz. Meryem’in hayatı anlatılacak. 17 Aralık Cumartesi günü Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hayatına giriş yapılacak. 24 Aralık Cumartesi günü on hafta boyunca “İnsanlığı Adımla-Peygamberler Tarihi” programında işlenen tüm peygamberlerle ilgili bir ölçme-değerlendirme sınavı yapılacak. Ölçme-Değerlendirmede başarı sağlayan ilk üç kişiye hediyeleri takdim edilecek. Ayrıca programlara düzenli bir şekilde devam edenlere “Katılım Sertifikası” verilecek.

Aralık ayının ilk tematik programında “Zarafet” konusu iki ismin anlatımı ile masaya yatırılıyor. 4 Aralık Pazar günü Gazanfer Ağa Medresesi’nde saat 11.00’da eğitimci-biyolog Habibe Keleş Hanımefendi ile “Çağın Ruhunda Aradığımız Estetik ve Gençlik” konusu konuşulacak.  Aynı günün ikinci oturumu ise saat 13.00’da Yrd. Doç. Dr. Ayşe Kurtoğlu Hanımefendi ile “Edep En Büyük Sermaye” başlığında olacak.

Aralık ayının diğer tematik programı “Kudüs” iki hanımefendinin anlatımı ile yine ve tekrar gençlerin gündemi olacak. 18 Aralık Pazar günü saat 11.00’da araştırmacı-yazar Suna Durmaz Hanımefendi ile “Tarihte Kudüs” nazara verilecek, ikinci oturumda ise Nisau’l-Aksa Derneği’nden Ayşegül Bayıcı Hanımefendi tarafından “Günümüzde Kudüs” anlatılacak.

Genç Gönüllüler tarafından başlatılan yüksek lisans ve doktora düzeyi “Tez Sunumları” Aralık ayında da iki tez ile devam ediyor. 11 Aralık Pazar günü Gazanfer Ağa Medresesi’nde saat 11.00’da Yrd. Doç. Dr. Zeynep Kevser Şerefoğlu Danış Hanımefendi, doktora tezi olan “Son Dönem (1980-2000) Türk Kadın Hikâyecilerinden Kadın Kimliği” başlıklı tezinin hazırlama süreci ve muhtevasını gençlerle paylaşacak. 25 Aralık Pazar günü ise Demet Koçyiğit Hanımefendi “Safahat’ta İnsanın Zaman, Mekân ve Eşya ile İlişkisi” başlıklı tezini gençlerle konuşacak.

İletişim:  genchanimlar @ gmail.com

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 10:12
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48