banner15

Genelkurmay Başkanı: 2.kalkışmaya ihtimal vermiyorum

Meclis'teki açılış resepsiyonunda konuşan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, "2.kalkışmaya ihtimal vermiyorum" ifadelerini kullandı.

Genelkurmay Başkanı: 2.kalkışmaya ihtimal vermiyorum

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Meclis'teki açılış resepsiyonunda konuşan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, "(İkinci kalkışma iddiaları) Bunlara ben şahsen ihtimal vermiyorum. Böyle bir potansiyel yok" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, TBMM'nin 26'ncı Dönem 2'nci Yasama Yılı açılış resepsiyonunda, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 'İkinci kalkışma' ihtimaline yönelik sorulan bir soruyu yanıtlayan Orgeneral Akar, "Bu tür duyumlar bitmez. Organize bir şey olacağını düşünmüyoruz. Ciddiye alıyoruz. Ben şahsen ihtimal vermiyorum. Böyle bir potansiyel yok" dedi. 'Kürt aşiretler' iddiasıyla ilgili Genelkurmay Başkanı Akar, "Bölge halkı ile ilişkilerimiz iyi. Bizim sıkıntımız Kürt vatandaşlarla değil, teröristlerle" ifadelerini kullandı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yürütülen terörle mücadele operasyonlarıyla ilgili soru üzerine Orgeneral Akar, "Yaz kış, dağ kırsal fark etmez. Bizim için değişin bir şey yok. Silahlı kuvvetlerimiz çalışıyor" dedi

Rakka operasyonuyla ilgili bir soru hakkında ise Genelkurmay Başkanı Akar, "Rakka operasyonu, PYD/YPG ile olmayacak. PYD/YPG, PKK orijinli örgütlerdir. Onlarla iş birliği yapılırsa biz olmayacağız" ifadelerini kullandı.

.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 20:17
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35