banner39

Gizli vergi şampiyonu firma belli oldu

Dün açıklanan vergi şampiyonları listesi güne damgasını vurdu. Ekonomi çevreleri en çok kurumlar vergisi şampiyonunun ismini açıklamamasını ve bu şampiyonun kim olabileceği tartışılırken, bir kamu şirketi olan BOTAŞ'ın adı öne çıktı

Güncel 09.08.2017, 14:37 09.08.2017, 15:03
Gizli vergi şampiyonu firma belli oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hürriyet'ten Sefer Levent'in haberine göre dün gazetede duyurulan vergi şampiyonları listesi güne damgasını vurdu. Ekonomi çevreleri en çok kurumlar vergisi şampiyonunun ismini açıklamamasını ve bu şampiyonun kim olabileceğini tartıştı. Piyasada son dönemdeki ihalelere damgasını vuran büyük grupların yanı sıra bir kamu şirketi olan BOTAŞ’ın adı öne çıktığı görüldü.

Türkiye’de kurumlar vergisinin oranı yüzde 20. Öyle bir firma olmalı ki, 1 milyar 863 milyon lira vergi tahakkuku ile ikinci sırada olan Ziraat Bankası’nı geçmiş olsun. Türkiye’deki ihale sistemi göz önüne alınırsa her hangi bir müteahhitlik firmasının ya da bağlı olduğu holdingin o projeler devreye girmeden böyle bir kâr sağlayacağı ciro elde etmesi mümkün değil. Çünkü 3. havalimanı, yollar, köprüler banka kredileri ile inşa edilmiş durumda. Ortada böyle bir borç varken bu şirketlerin böyle bir kar elde etmesi çok zor.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

banner53
Yorumlar (0)
21
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?