banner15

Göçmen merkezinde yangın: Çok sayıda firar

İstanbul Kumkapı'daki geri gönderme merkezinde eşyalarını yakarak yangın çıkaran 123 yabancı kapıları kırarak firar etti. Eşyaları ateşe verenlere polis müdahale etti. Ancak ilk müdahale yetersiz kalınca olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Göçmen merkezinde yangın: Çok sayıda firar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kumkapı'da bulunan İl Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezi'nde sınır dışına yollanmak için tutulan göçmenler, koğuşlardaki yatak ve yorganları ateşe verdi. Bu sırada kapıyı kıran çok sayıda göçmen kaçtı. Polis kaçanların arkasından havaya ateş açtı.

Geri Gönderme Merkezi'nde kalan göçmenler, koğuşlardaki yatak ve yorganları ateşe verdi. Olay saat 11.00 sıralarında meydana geldi. Fatih Kumkapı'da bulunan İl göç İdaresi'ne bağlı Geri Gönderme Merkezi'nde kalan göçmenler yaşam koşullarını protesto etti.

Polis müdahalesi sırasında kapıyı kıran 123 göçmen koşarak kaçtı. Polis grubu durdurmak için havaya ateş açtı ancak kaçanlar kayıplara karıştı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü. Takviye polis ekiplerinin gelmesi üzerine olaylar sona erdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2016, 22:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35