banner39

Gökçek'e Twitter'da hakaret eden 600 kişiye dava

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter'da kendisine hakaret eden 600 kişiyi mahkemeye verdiğini söyledi

Güncel 08.11.2012, 15:02 08.11.2012, 15:02
Gökçek'e Twitter'da hakaret eden 600 kişiye dava

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter'da mesajlarını kendisinin yazdığını belirterek, hakaret edeni de mahkemeye verdiğini ifade etti. Mahkemeye verdiği kişi sayısının 600 olduğunu söyleyen Gökçek, hakaret edenlerden kamu önünde özür dileyenleri affettiğini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, TRT Türk'te Ömer Şahin'in gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Twitter'a iki haftada 3 -4 saat ayırdığını belirten Gökçek, "Seçimler yaklaşıyor. Geçmişe nazaran daha çok yükümlülük var. Daha çok vakit ayıramıyorum. Mesajlarımı ben yazarım. Hakaret edeni de mahkemeye veririm. Sayısı 600 olmuştur. Bugüne kadar sosyal medyanın ucunu yakalayamama gibi bir sıkıntımız vardı. Bana hakaret eden sizseniz burada adınız soyadınız yoksa bir takım metotlar gerekiyor. Bu yanlışı yapanların yüzde 80'ini yakalamaya başladık. Adresleriyle isimlerini verince savcı karşısına çıkmaya başladılar. Ama eğer ki hakaret eden kişi kamu önünde dediğim anda özür dilerse genç insandır diyor affediyorum." dedi.

Yorumlar (1)
Nadir Nadir 10 yıl önce
Tut, ısır, çiğne, SİNDİR ! Artık sıra değişti. Gökçek bir, Oktar iki...
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?