banner15

Gri renkli listedeki PKK'lı öldürüldü

Bingöl'de öldürülen PKK'lılar arasında arananlar listesinde yer alan Abidin Bayram da var...

Gri renkli listedeki PKK'lı öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bingöl'de güvenlik güçlerinin düzenledikleri operasyonda aralarında aranan PKK’lılar listesinde 300 bin TL ödüllü gri renkli listede bulunan Abidin Bayram'ın da bulunduğu 3 örgüt üyesi ölü olarak ele geçirildi.

Bingöl Valiliği, güvenlik güçlerinin Ortaçanak bölgesinde düzenlediği operasyonlarda 3 PKK'lının ölü olarak ele geçirildiği belirtildi. Öldürülenler arasında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan arananlar listesindeki 300 bin lira ödüllü gri listede bulunan 'Rodi-Piling' kod adlı Abidin Bayram'ın da bulunduğunu açıkladı.

Valilik açıklaması şöyle:

"49'uncu Komando Tugayı Harekat Komutası'ndaki Bingöl İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birlikler tarafından, 21 Mayıs 2016 tarihinde Bingöl ili merkez ilçe Ortaçanak bölgesinde icra edilen 'Şehit Jandarma Komando Er Elvan Çınan-3' operasyon faaliyeti esnasında silahları ile birlikte ölü olarak 3 erkek PKK/KCK terör örgütü mensubu ele geçirilmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda ölü olarak ele geçirilen PKK/KCK terör örgütü mensuplarından birinin, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan, '3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu' kapsamında Gri renk 300 bin TL ödüllü listede bulunan Rodi-Piling kod adlı Abidin Bayram isimli PKK/KCK terör örgütü mensubu olduğu tespit edilmiştir. Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir."

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 08:23
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48