banner39

Gül: 8 şehit tesadüf değil

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün yaptığı açıklamada saldırıların devlete ve millete zarar veremeyeceği açıklamasını yaptı

Güncel 20.06.2012, 16:06 20.06.2012, 17:15
Gül: 8 şehit tesadüf değil

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gül, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Dünya Tüketici Ürünleri Forumu sırasında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Dağlıca'daki şehitlerle ilgili bir soru üzerine Gül, tüm şehitlere rahmet, yaralılara acil şifa dileklerini dile getirerek, burada hain bir saldırı bulunduğunu söyledi.

Gül, terörle hiçbir yere varılamayacağını belirterek, ''Terör yaparak, 'devleti, milleti, Türk milletini diz çöktürüp, hizaya getirip, acaba bir şeye zorlar mıyız' kafası çok büyük tarihi bir hatadır ve yanılgıdır'' dedi.

SALDIRGANLAR KULLANILIYOR

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kürt meselesiyle terör meselesinin birbirinden çok farklı olduğunu ifade ederek, ''Teröristler bunlar, bugün başkasının aleti olup, yarın da başkasının aleti olur, dün de başkalarının aletiydi. Bölgedeki, dünyadaki çeşitli gelişmeler, her zaman bu tip kullanılmaya muhtaç insanları kullanacaklardır. Kullanırken de ortaya bir dava, ortaya sözüm ona ideal konacaktır'' dedi.

TAVİZ VERİLMEYECEK

Gül, ''Dünkü olaylar çok tesadüfi olaylar değildir. Bölgedeki bütün gelişmeleri düşündüğümüzde, olup bitenlere baktığımızda bunların bir şekilde tezahürüdür. Ama sonuna kadar teröre taviz verilmeyecektir. Memlekette huzur, güven, istikrar ve devletin hakimiyeti Türkiye'nin her karış toprağında da hakim olacaktır'' dedi.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?