banner15

Gülen'in 43 yıllık raporunu saklayan polis gözaltında

Bitlis'te Gülen'a ait 43 yıllık bir sağlık raporunu saklayan komiser gözaltına alındı

Gülen'in 43 yıllık raporunu saklayan polis gözaltında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bitlis'in Güroymak ilçesinde, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Fetullah Gülen'e ait 43 yıllık sağlık raporunu hatıra olarak sakladığı değerlendirilen komiser gözaltına alındı.

FETÖ darbe girişimine ilişkin Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, İstanbul ve Bitlis'in Tatvan ilçesinde istihbarat şube müdürlüklerinde, daha sonra Güroymak Emniyet Müdürlüğüne bağlı karakolda görev yapan komiser S.O, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

S.O'nun ev ve eklentilerinde yapılan aramada Prof. Dr. Suat Yıldırım'ın yazdığı ve üzerinde terör örgütü elebaşı Gülen'in fotoğrafının da bulunduğu "Fetullah Gülen'in Kur'an-ı Hakim'e Yaklaşımı" kitabının içinde, Gülen'in hac görevini yerine getirmek için 22 Kasım 1973'te İzmir Karşıyaka Hükümet Tabipliğinden aldığı sağlık raporu ele geçirildi.

Gülen'e ait rapora ve kitaba el koyan ekipler, 43 yıllık raporu hatıra olarak sakladığı değerlendirilen komiser S.O'yu gözaltına aldı. Zanlının emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2016, 14:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35