banner39

banner35

Gülen'in Cübbeli'ye gönderdiği elçi de Adil Öksüz'müş...

Cübbeli Ahmet Hoca, Fethullah Gülen'in Adil Öksüz'ü 'başına gelenler benden kaynaklı' demek için kendisine cezaevinde gönderdiğini söyledi

Güncel 12.08.2016, 08:24 12.08.2016, 11:12
Gülen'in Cübbeli'ye gönderdiği elçi de Adil Öksüz'müş...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Akıncı'da yakalandıktan sonra serbest bırakılan ancak şu an aranan akademisyen Adil Öksüz'ün kendisini cezaevinde ziyaret ettiğini söyledi.

CNN Türk'te "Türkiye'nin Gündemi" programına telefonla bağlanan Ahmet Mahmut Ünlü FETÖ'nün kendisine kumpas kurduğunu, ancak Gülen'in kendisine mektup göndererek düştüğü durumdan dolayı çok üzgün olduğunu söylediğini ve FETÖ'nün sözde hava kuvvetleri imamı olarak bilinen Adil Öksüz'ü kendisine gönderdiğini söyledi.

BERAAT ETTİRMELERİNİ İSTEMİŞ

Kendisinin özel yetkili mahkemelerin FETÖ'nün elinde olduğunu bildiğini, hükümetten kendisine her hangi bir temas olmadığını, bunun için FETÖ'den kendisini beraat ettirmelerini istediklerini ancak beraatinin özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasının ardından gerçekleştiğini söyledi.

'Dinler arası diyaloğa çatmasaydım bu iş başıma gelmezdi' diyen Ünlü, kumpası kuranın belli olduğunu ve cezaevindeyken yazdığı mektupların radyodan okunduğunu kaydetti.

Ünlü, cemaatinin hakkındaki suçlamalara inanmadığını ancak başta kimsenin ziyaretine gelmediğini belirterek "6 ay sonra bana Gülen şu an aranan Adil Öksüz ile mektup gönderdi" dedi.

Mektup ile beraber Gülen'in el yazması kitabının kendisine gönderildiğini kaydeden Ünlü, cezaevine gelen kitapların kontrol edildiğini ancak Adil Öksüz'ün kitabı doğrudan getirdiğine de dikkat çekti.

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?