banner39

Gülen'in doğduğu mahallenin adı değiştirildi

Fetullah Gülen'in doğduğu mahallenin adı Pasinler Belediyesi Meclis kararıyla değiştirilerek, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Cerablus'ta yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Burak Karakoç'un ismi verildi.

Güncel 28.10.2016, 20:33 29.10.2016, 11:05
Gülen'in doğduğu mahallenin adı değiştirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fetullah Gülen'in doğduğu Erzurum'un Pasinler ilçesine bağlı Korucuk Mahallesi'nin adı, tepkiler nedeniyle değiştirildi. FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, Gülen'e tepkiler memleketi Erzurum'da arttı.

Pasinler'e bağlı 65 hane 256 nüfuslu Korucuk Mahallesi'nde Rabia- Ramiz Gülen çiftinin 11 çocuğundan üçüncüsü olarak 27 Nisan 1941 tarihinde dünyaya gelen Fetullah Gülen'in evinin kapısı, 18 Temmuz gecesi yakılmak istendi. Mahalle sakinleri Gülen nedeniyle yollarının bile yapılmadığını, Gülen ile birlikte anılmak istemediğini söyledi.

TSK'nın başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı'nın 17. günü olan 9 Eylül'de Suriye'nin Rai bölgesinin güneyindeki Tell El Hava Köyü yakınlarında DEAŞ'lıların roketle saldırdığı tankta görevli askerlerden Uzman Er Burak Karakoç şehit oldu. Gülen ile aynı mahalle doğumlu olan Birgül-Abdurrahim Karakoç çiftinin 2'si erkek 3 çocuğundan en büyüğü olan Burak Karakoç'un yakınları, Gülen ile anılan mahallenin adının değiştirilmesi için Başbakan Binali Yıldırım'dan yardım istedi. Pasinler Belediyesi Meclisi kararı ile geçen hafta oy birliği ile Korucuk'un adının değiştirilmesine karar verildi.

banner53
Yorumlar (0)
10
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?