banner15

Gülhane Parkı'nda duvar çöktü, enkaz altında kalanlar var

Gülhane Parkı'nda çay bhaçesinin duvarı çöktü. Enkaz altında kalan 7 kişiden 3'ü kendi imkanlarıyla, 2'si ise ekipler tarafından kurtarıldı. Göçük altında kaldığı ifade edilen 2 kişiden 1'inin cansız bedenine ulaşıldı.

Gülhane Parkı'nda duvar çöktü, enkaz altında kalanlar var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gülhane Parkı'nın sahile yakın kısmında bulunan çay bahçesinin duvarı çöktü. 2 kişinin enkaz altında kaldığı bildirildi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiyenin çalışmasına AFAD ekibi de destek veriyor.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Gülhane Parkı'na gelerek göçüğün meydana geldiği bölgede incelemelerde bulundu. Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Şahin, "Enkaz altında şu anda 2 kişi görünüyor. Başka var mı yok mu onları araştırıyorlar. Bir tanesi yaralı şu anda kurtarıyorlar. Oradaki duvarın yıkılması suretiyle olmuş ama niye yıkılmış araştırılıyor. Burası set üstü diye bilinen bir çay bahçesinin bir bölümü. Arkadaşlar incelemelerden sonar yıkılma sebebini de ortaya çıkaracaklardır" ifadelerini kullandı.

Enkaz altında kalan 7 kişiden 3'ü kendi imkanlarıyla, 2'si ise ekipler tarafından kurtarıldı. Göçük altında kaldığı ifade edilen 2 kişiden 1'inin cansız bedenine ulaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 15:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48