banner15

Gülhane Parkı'ndaki göçükte iki kişi öldü

Gülhane Parkı'nda duvarın çökmesi sonucu göçük altında kalan biri kadın 2 kişinin cesedi çıkarıldı.

Gülhane Parkı'ndaki göçükte iki kişi öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gülhane Parkı'ndaki göçüğün altında 2 kişinin cesedi bulunurken kurtarma ekipleri şu ana kadar 5 kişiyi çıkardı.

Duvarın altında kalanların bulunduğunun belirtilmesi üzerine çok sayıda itfaiye ekibi olay yerine sevkedildi. İlk yapılan çalışma sonucu 5 kişi toprak altından kurtarılarak hastaneye gönderildi. İtfaiyenin olay yerindeki çalışması devam ederken AFAD da çalışmalara destek veriyor.

VALİ ŞAHİN'DEN GÜLHANE AÇIKLAMASI

Gülhane Parkı'ndaki çökmeyle ilgili olay yerine gelerek incelemede bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Şahin, "Enkaz altında şu anda iki kişi görünüyor ama arkadaşlar başka biri var mı, yok mu onu da araştırıyorlar. Bir kişi yaralı, onu kurtarıyorlar şu anda. Diğerlerine de bakılacak. Olay oradaki duvarın yıkılması suretiyle olmuş ama niye yıkılmış, nereden kaynaklanmış araştırılıyor. Burası 'setüstü' diye bilinen bir yer, çay bahçesinin bir bölümü. Arkadaşlar, detaylı incelemenin ardından yıkılma sebebini de ortaya çıkaracaklardır" dedi.

2 KİŞİYİ ARAMA -KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Gülhane Parkı'nda duvarın çökmesi sonucu göçük altında kalan 2 kişiyi çıkarmak için itfaiye ve AFAD ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

5 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Enkazdan çıkarılan Gülben Aydın, Gökçe Çataloluk Asal, Barkın Asal çevrede bulunanların araçlarıyla İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne; Beyza Adıgüzel ile ismi henüz öğrenilemeyen 1 kişi de ambulanslarla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 16:30
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48