banner39

Gürsel Tekin: Erken seçime hazırız

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "CHP her türlü erken seçime hazırdır" dedi

Güncel 02.09.2016, 16:22 02.09.2016, 16:22
Gürsel Tekin: Erken seçime hazırız

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel, CHP Edirne İl Başkanlığı binasında, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, başkan yardımcıları ve CHP il yöneticileri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Tekin gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erken seçim tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Tekin, erken seçim talebini dile getiren ilk kişi olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Ben 6 ay ilk olarak erken seçim talebini açan siyasetçiyim. Sürekli bunu tekrarladım. Şimdi bir erken seçim tartışması var. Cumhuriyet Halk Partisi, her türlü erken seçime hazırdır. İster yarın ister öbür gün ister 15 gün sonra. Bir örnek vereyim. Bu örgüt sarayın içine, göbeğine girmiş, belediyelerin içine girmemesi mümkün mü? Gerek büyükşehirlerde gerek il ve beldelerde çok sayıda örgüt üyesi olduğu belirtiliyor. İl genel ve belediye meclisinde de durum aynı. Ama bu budamayla olacak bir şey değil, yani dalları budayalım değil ağacı kökünden keselim diyorlar ve bir erken yerel seçim konuşuluyor."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?