banner39

'Hadis ve Siret Ödülü' sahiplerini buluyor

SonPeygamber.info sitesi tarafından okuyucuların oylarıyla seçilen Hadis ve Siret Ödülü Cuma akşamı düzenlenen törenle sahibini bulacak...

Güncel 17.04.2013, 14:27 17.04.2013, 16:14
'Hadis ve Siret Ödülü' sahiplerini buluyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sonpeygamber.info Web Portalı "Hadis ve Siret Ödülleri" 19 Nisan Cuma günü Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Bu yıl Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in katılımlarıyla gerçekleşecek tören öncesinde Orhan Durgut'un, Mescid-i Harâm, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksâ'da çektiği fotoğraflardan oluşan "Üç Mescid" isimli sergisinin açılışı yapılacak. İranlı yönetmen Majid Majidi'nin de konuşma yapacağı ödül töreninde, bu yıl da yüksek lisans, doktora ve akademik makale dallarında, jüri tarafından belirlenen isimlere ödülleri verilecek.

Hz. Peygamber (sav)'in hayatını konu alan bir film projesi üzerinde çalışmalarını sürdüren İranlı Yönetmen Majid Majidi de Hadis ve Siret Araştırmaları Ödül Töreni'nde bir konuşma yapacak.

Törende, Sonpeygamber.info okurlarının oylarıyla belirlenen "Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü" de takdim edilecek.  Hayatını hadis ve siret alanlarına adamış mümtaz isimlere sunulan "Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü"nün ilki 2008 yılında Sonpeygamber.info okurlarının büyük çoğunluğunun tercihi doğrultusunda Prof. Dr. Yaşar Kandemir'e takdim edildi. 2009 yılında yapılan oylama sonucunda ise ödül Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan'a verildi. 2010 yılında ise ödül 14 Ekim 2009 tarihinde elîm bir kaza sonucu vefat eden Prof. Dr. İbrahim Canan'a layık görüldü. Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü'nün 2011 yılındaki sahibi ise M. Emin Saraç olmuştu.

banner53
Yorumlar (0)
15
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?