Hafta sonu yeni rezevr miktarı açıklanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Cumartesi günü Fatih Sondaj Gemimize giderek çalışmaları yerinde takip edeceğiz. Yeni rezerv miktarını da açıklayacağız.

Güncel 14.10.2020, 13:02 14.10.2020, 13:07
Hafta sonu yeni rezevr miktarı açıklanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı’nda  önemli açıklamalar yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Meclis’imiz geçen yıl en verimli yasama yılını yaşadı. Meclis’imizde 67 düzenleme görüşülerek kabul edildi. Tarihi düzenlemeler için Meclis’imiz sabahlara kadar süren mesailer gerçekleştirdi. Bizi yine dönemde de çok önemli mesailer bekliyor.

Milletimizin beklentilerine karşılık verecek kanunların çalışmalarını titizlikle takip ediyoruz. Her birinizden aktif katkı bekliyorum. Öncelikli işimizin yasama olduğunu unutmayalım.

Tüm bakanlıklarımız ve kurumlarımızı milletimizin vekilleri aracılığı ile ilettikleri konuları yerine getirmeleri konusunda sık sık ikaz ediyorum.

Ülkemizin karşılaştığı zorluklar ve meydan okumalarda Meclis’imizi hep tek ses olarak yanımızda bulduk. Bugüne kadar hamdolsun birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi muhafaza ederek engelleri birer birer aştık. Atacağımız adımlarda da Meclis’imizin güçlü desteğine ihtiyacımız var.

İnşallah Cumhur İttifakı olarak güçlü dayanışma ve geniş uzlaşmalarla yeni yasama yılını en verimli şekilde değerlendireceğiz. Bu vesile ile desteğini her zaman yanımızda bulduğumuz Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkürlerimi sunuyorum.

Meclis’imizin tatilde olduğu dönemde Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak çalışmalarımızı kesintisiz sürdürdük. Pekçok yere telekonferansla bağlanarak ve katılarak açılışlarımızı gerçekleştirdik. Toplantılarımızı kesintisiz sürdürdük.

Dünya liderleri ile pekçok sayıdaki telefon ve video konferans görüşmeleri bölge sorunlarını görüştük. Diplomasi kanallarını etkin şekilde kullandık. Suriye’de yeni insani trajedilere izin vermeyeceğimizi, asla geri adım atmayacağımızı söyledik.

Doğu Akdeniz’de ülkemiz ve KKTC’nin hak, hukuk, çıkarlarını gözetmeyen hiçbir planın hayata geçme şansının olmadığını, ortaya koyduğumuz sağlam duruş ile herkese gösterdik.

Oruç Reis bakım çalışmalarının ardından Akdeniz’deki çalışmalarına döndü. AB ve NATO platformlarındaki sözlerini tutmayan Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne hak ettikleri cevapları sahada vermeyi sürdüreceğiz. Kanuni de Karadeniz’deki görevine gitmek için yola çıktı.

Sondaj filomuza kattığımız Kanuni, bakım çalışmalarından sonra Karadeniz’deki görevi için yola çıktı. İstanbul ve Zonguldak’a uğrayarak belirlenen sondaj alanına ulaşacak Kanuni’den de inşallah müjdeli haberler bekliyoruz.

Cumartesi günü Fatih Sondaj Gemimize giderek çalışmaları yerinde takip edeceğiz. Yeni rezerv miktarını da açıklayacağız.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?