banner15

Hakan Fidan'dan iddialara ironik cevap

MİT Müsteşarı Fidan, görevden alındığı ve yerine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın geçeceği iddialarına, İbrahim Kalın'la Nairobi'de yanyana fotoğraf çektirerek " görevimin başındayım" cevabını verdi

Hakan Fidan'dan iddialara ironik cevap

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika gezisinde bulunduğu sırada hakkındaki görev değişikliği iddialarına cavep verdi.

Somali’de bir grup gazeteciyle sohbet eden Fidan, bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada yer alan iddiaların sorulması üzerine, “görevimin başındayım” dedi.

Fidan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile de birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Söylentilerde, MİT Müsteşarlığı’na getirilecek isimler arasında Ergenekon davasında hapis yatan Levent Götaş’ın yanı sıra Kalın’ın adı da geçiyordu.

Fidan’ın yanı sarı Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nun da New York’a atandığı iddia edildi. Yaklaşan, “büyükelçiler kararnamesi” nedeniyle iddiayla ilgili sosyal medyada çok sayıda yorum yapıldı.

Başbakanlık, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu'nun görevden alındığı yönündeki haberleri yalanladı.

Sosyal medyada Fidan ve Sinirlioğlu'nun görevden alındığı yönünde haberler yer almıştı.

Başbakanlık kaynakları, söz konusu isimlerin görevden alındığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 10:55
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48