banner15

Hakkari ve Şırnak'ta çatışma

Genelkurmay Şırnak'ta çıkan çatışmada 4 askerin şehit olduğunu açıkladı. Hakkari'de de meydana gelen patlamada bir asker şehit oldu.

Hakkari ve Şırnak'ta çatışma

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Şırnak'ta PKK'lılar ve asker arasında çatışma çıktı. Çatışmada 4 asker hayatını kaybetti.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, "Bugün Şırnak il merkezinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu biri ağır olmak üzere, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen durumu ağır olan silah arkadaşımız kurtarılamayarak şehit olmuştur." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerini derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehide Allah'tan rahmet, şehidin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileğinde bulunuldu.

HAKKARİ'DE PATLAMA

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde belirlenemeyen bir nedenle meydana gelen patlamada 1 asker hayatını kaybetti, 1'i ağır 4 asker yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "12 Nisan 2016 Salı günü Hakkâri Dağlıca bölgesinde tespit edilen bölücü terör örgütü hedeflerinin ateş altına alınması esnasında henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlama sonucunda kahraman bir silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere dört kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz" denildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 18:41
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48