banner15

Hakkari'de 16 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Hakkari kırsalında gerçekleştirilen operasyonlarda 16, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'a yapılan topçu atışlarında ise 4 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari'de 16 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari kırsalında güvenlik güçlerince yürütülen operasyonlarda, 16 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesi 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı sorumluluk sahasında yer alan Güven Dağı Üs Bölgesinde sabah saatlerinde PKK'lılar tarafından açılan ateşle çatışma çıktı.

Açılan ilk ateş sonucunda 3 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı.

PKK'lılar, yoğun kar ve sisten faydalanarak söz konusu bölgeye yaklaştı.

Saldırı ve sızma girişimine karşı ilk anda bölgede konuşlu 203 milimetre obüs ve Fırtına obüsleriyle anında ateş altına alınan PKK üyeleri, bölgeden kaçmaya başladı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçaklar ile de ateş altına alınan PKK mensuplarından ilk tespitlere göre 7'si öldü, 9'u da ağır yaralandı.

Ağır kış şartlarına rağmen bölgedeki operasyonlar sürüyor.

"SİLAHLARINI ALIN YARALILARI BIRAKIN"

Güvenlik güçleri, panik halinde kaçan PKK'lıların telsiz görüşmelerine de ulaştı. Buna göre kaçan PKK üyeleri, üstlerinden "ağır yaralı 9 teröristin, silahları alınarak bulundukları yerde bırakılması" talimatını aldı.

HAKURK'TA 4 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Öte yandan, Şemdinli bölgesindeki topçu birliklerince Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'a yapılan topçu atışları sonucunda da 4 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

Atışların ardından telsizle, sözde Hakurk eyaleti sorumlusuna bilgi veren örgüt üyeleri, "Çekdar, Yılmaz, Tolhildan ve Eriş" kod adlı PKK'lıalrın öldüğünü söyledi. Telsiz konuşmalarında ayrıca yaralılar olduğu da söylendi ancak sayı verilmedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 15:19
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48