banner15

Hakkari'de bomba yüklü araçlar ele geçirildi

Hakkari Merkeze bağlı Oğul köyü kırsalında PKK'lılara düzenlenen operasyonda, 2 bomba yüklü araçla 176 mutfak tüpünün ele geçirildiği bildirildi

Hakkari'de bomba yüklü araçlar ele geçirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari'de PKK'ya yönelik operasyonda, örgüt mensuplarının eylem maksadıyla hazırladığı 2 bomba yüklü araçla 176 mutfak tüpü ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, güvenlik güçlerince PKK'lıların faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, 24-26 Ağustos'ta merkeze bağlı Oğul köyü kırsalında PKK'lıları etkisiz hale getirmek ve örgüt mensuplarına yardım yataklık yapan kişileri yakalamak maksadıyla operasyon düzenlendiği belirtildi.

Hava Kuvvetlerince bölgede hava harekatı yapıldığı, Kara Kuvvetleri, Jandarma Özel Harekat ile Polis Özel Harekat timlerinin de bölgeye sevk edildiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bölücü terör örgütü mensuplarının sığınak ve depo olarak kullandıkları alanlar imha edilmiştir. İcra edilen operasyon neticesinde bir bölücü terör örgütü mensubu silah ve teçhizatıyla sağ olarak yakalanmış, 'bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık' suçundan aranan 6 kişi yakalanmış, çok miktarda silah, mühimmat, yaşam malzemesi ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ile 176 mutfak tüpü ele geçirilmiştir. Ayrıca bölücü terör örgütü mensuplarının gasp ederek eylem hazırlığı maksadıyla hazırladığı 2 bomba yüklü araçla bir kamyon bulunmuş, olay yerinde kontrollü şekilde imha edilmiştir. Konuyla ilgili adli tahkikat devam etmektedir.''

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2016, 17:26
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48