banner15

Hakkari'de dört PKK'lı etkisiz hale getirildi

Hakkari'de düzenlenen operasyonlarda PKK mensubu dört kişi etkisiz hale getirildi

Hakkari'de dört PKK'lı etkisiz hale getirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari'nin Çukurca ilçesi yakınlarındaki Han Tepe mevkiinde dört PKK mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Hakkari Valiliği sorumluluk bölgesinde tüm güvenlik güçlerinin etkin koordinasyonuyla yürütülen terörle mücadele harekatının başarılı bir şekilde devam ettiği belirtildi. Bu kapsamda Hakkari'nin Çukurca ilçesi Dağbaşı Tepe'ye yakın Omaran kuzeyinde Han Tepe mevkiinde bulunan tanklar tarafından 4 kişilik PKK’lı grubun görüntüsünün alındığı, açılan ateş sonucu bu kişilerin tamamının etkisiz hale getirildiği bildirildi.

4 Ağustos 2016'dan bu yana 221'i Çukurca'da olmak üzere Hakkari'de etkisiz hale getirilen PKK’lı sayısının 338 olduğu da belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu mücadele 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı emir komutasında 1'inci Komando Tugay Komutanlığı, 2'nci Komando Tugay Komutanlığı, 2'nci ve 34'üncü Hudut Tugay Komutanlıkları, Hakkari İl Jandarma Komutanlığı, 7'nci Hudut Alay Komutanlığına bağlı komando birlikleri, Hudut Özel Harekat Birlikleri, Jandarma Özel Harekat birlikleri ve Motorlu Birlikler tarafından üstün cesaret ve feragatle sürdürülmektedir. Bu mücadelede polis özel harekat birlikleri ve emniyet unsurları ile geçici köy korucuları da aynı cesaret ve feragati göstermektedir."

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2016, 13:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35