banner15

Hakkari'de eski başkan ve HDP il başkanı tutuklandı

Hakkari'de HDP il başkanıBesi ve eski belediye başkanı Kurt tutuklandı

Hakkari'de eski başkan ve HDP il başkanı tutuklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari'de PKK'nın kent meclisi yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 15 kişiden aralarında Hakkari eski Belediye Başkanı Kazım Kurt ve HDP il Eşbaşkan Metin Besi'nin de bulunduğu 9'u tutuklandı.

Hakkari Emniyet müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 2 hafta önce PKK/KCK faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve kent meclisi yapılanmasında faaliyet yürüttükleri belirtilen kişilere yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda, Hakkari eski Belediye Başkanı Kazım Kurt ve HDP il Eşbaşkan Metin Besi'nin de bulunduğu 15 kişi gözaltına alıdı. Yapılan sorguların ardından F.K. Emniyet Müdürlüğü'nde, C.K. ise savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakılırken, 13 kişi ise 'PKK/KCK Üyesi Olmak' suçlamasıyla mahkemeye çıkarıldı.

Şüphelilerden Belediye eski Başkanı Kazım Kurt, HDP İl Eşbaşkanı Metin Besi, Büro Emekçileri Sendikası Şube Başkanı İlhan Akbaş, DBP Merkez İlçe Eşbaşkanı Emine Armut, DBP eski yönetecisi Ömer Kaya, Belediye Çalışanı Mesut Özdemir, HDP Merkez İlçe Eşbaşkanı Asım Özcan, Meya-Der eski Şube Başkanı Bedirhan Koç ve Hakan Abi tutuklanırken, E.A, M.K., S.Ö ve İ.A ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2016, 12:45
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48