banner39

Hanefi Avcı: Adil Öksüz önceden biliniyordu

Eski İstihbarat Daire Başkanı Hanefi Avcı, “Adil Öksüz her şeyi ile biliniyordu” iddiasında bulundu

Güncel 17.08.2016, 19:22 17.08.2016, 19:22
Hanefi Avcı: Adil Öksüz önceden biliniyordu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Eski İstihbarat Daire Başkanı Hanefi Avcı, Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Adil Öksüz’ün yakalandıktan sonra serbest bırakılması hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Avcı, Oda TV haber sitesinde yer alan makalesinde, FETÖ İmamı Adil Öksüz’ün Ankara Akıncı Üssü’nde yakalandıktan sonra serbest bırakılmasının akılla ve mantıkla izah edilemeyeceğini savundu.

“Adil Öksüz her şeyi ile biliniyordu” diyen Avcı, “ Emniyetin bu kişiyi bırakmaması, sorgulaması gerekiyordu. Sadece bırakmaması değil, aylar önce bu kişiyi takip edip izlemesi, irtibatlarını darbe olmadan ortaya çıkarması gerekiyordu, bunu yapılmamasının akılla, mantıkla izahı yok” dedi.

Avcı, “Adil Öksüz yakalanmasına rağmen emniyetteki gruplaşmanın bir neticesi olarak serbest kalmıştır. İfadeyi elinde bulunduranlar, bunu birçok çevreye karşı kullanmak için elde tehdit unsuru gibi tutarken, bu ifadeye dayanarak yapmaları gereken hiçbir işlemi yapmamış, devlet açısından hayati öneme haiz ele geçen fırsat anlamsız yere kaçırılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?