Hastane felçli dediği bebeğin doğumunu yaptırmadı

İÜ Çapa Tıp Fakültesi, bebeğinin felçli olduğunu iddia ettiği kadının, kürtajı kabul etmemesi üzerine doğumunu yaptırmadı, başka hastaneye giden kadının bebeği sağlıklı çıktı

Hastane felçli dediği bebeğin doğumunu yaptırmadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İki çocuk annesi Meral Er, üçüncü çocuğuna hamileyken İstanbul Üniversitesi, Çapa Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları Bölümü, Perinatoloji Sağlık Kurulu'nun karşısına çıktı. Kurul, 35 haftalık bebeğin beyninde yüzde 90 hasarla doğacağını söyledi ve alınmasını talep etti. Aile bunu kabul etmedi ve imza atmadı.

Zaman'da yer alan habere göre üç gün sonra doğum sancıları başlayan Er, aynı hastanenin acil servisine başvurdu fakat görevli doktor, "Çocuğun alınmasını kabul etmemişsiniz, burada doğum yapamazsınız." diyerek anneyi geri çevirdi.

Doğum sancıları artan çaresiz anne, yürüyerek fakültenin birkaç yüz metre uzağındaki Bezmialem Tıp Fakültesi'ne gitti ve burada normal doğumla bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Doğumdan sonraki incelemeler bebeğin genel gidişatının ve sağlığının yerinde olduğunu gösterdi. Kızına Nihal Ayşe ismini veren anne Er, yaşadıklarının bir imtihan olduğunu ve her şeye hazır olduklarını söylüyor.

Anneyi doğuma kabul etmeyen hastanedeki bölüm doktoru İ.K., "Bu bebekler bizim hastamız değil. Doğunca kuvöz ihtiyacı olacak, sağlıklı bir bebeğin kuvözünü işgal edecek. Ayrıca burası bir çocuğa hasta diyorsa o çocuk hastadır. Aile aksini düşünüyorsa mahkemeye versin." açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 07:36
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
senol
senol - 8 yıl Önce

bu adamlar bilimi putlaştırmışlar ve insanlıktan çıkmışlar. şu konuşan doktorun cümlelerine bakın ruhsuz bir robottan çıkan programlanmış dijital ses dalgaları gibi .Rabbim bunların eline bırakmasın bizi.

banner39