banner39

banner35

Hastanelerde PKK gözcüleri mi dolaşıyor?

PKK'nın propaganda kanalları, hastaneye sevk edilen yaralı askerlerimizin fotoğraf ve rütbelerini paylaştı. Güvenlik kaynakları, hastanelerde tedbirlerin üst seviyeye çıkarıldığını açıkladı

Güncel 17.10.2019, 09:01
Hastanelerde PKK gözcüleri mi dolaşıyor?

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu'nun başarıyla sürdürdüğü Barış Pınarı Harekatı başarıyla devam ediyor.

460 kilometrelik dev bir hatta meydana gelen askeri harekatla ilgili mücadele sadece sahada değil, sosyal medyaya kadar birçok alan üzerinde yürütülüyor.

Bu kapsamda dün Münbiç'te havan saldırısında 2 askerimiz şehit düştü, 7 askerimiz yaralandı. Askerlerimizin hastaneye sevki sırasında çekilen fotoğrafları ve rütbelerine dair bilgiler PKK'ya ait sosyal medyada hesaplarından paylaşıldı.

Bu gelişme, sınır hattındaki hastanelerde, "PKK sözcüleri mi dolaşıyor?" sorusunu gündeme getirdi.

Yenisafak.com'a bilgi veren güvenlik kaynakları bu gelişmenin ardından sınır hattındaki hastanelerde önlemlerin üst seviyeye çıkarıldığını duyurdu.

Harekatta psikolojik üstünlük çok önemli

Barış Pınarı Harekatı'nın 4. gününde savunma hatları çöken terör örgüt YPG/PKK'nin manipülatif eylemleri de her geçen gün yüzüne çıkıyor.

DEAŞ'lıları Tel Abyad'da serbest bırakan YPG'li teröristler, bu konuda Türkiye'yi suçlayan açıklamalar yaptı. Öte yandan, Rakka'da esir alınan DEAŞ'lı teröristleri Türk ordusuna karşı savaşmak üzere Tel Abyad'a gönderdiği deşifre oldu.

Operasyonun 8 gününde Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu, bin 200 kilometrelik alanda kontrol sağlayarak, harekattaki askeri ve psikolojik üstünlüğünü sürdürüyor.

Propaganda savaşına Batı medyası destek veriyor

Uluslararası haber ajansları harekatın başladığı ilk günden bu yana adeta PKK'nın sosyal medya organizasyonu gibi haberler üretiyor. Türkiye'nin başlattığı askeri harekatın 5. gününde bölgeyi terk etmeye başlayan gazetecilerin bir bölümü, rejimin Münbiç'te kontrol sağlayacağı iddiaları üzerine yeniden bölgeye giriş yaptı.

Kaynak: Yeni Şafak

Yorumlar (1)
vatan 3 yıl önce
dıkkatlı olunması lazım
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?