banner15

Haydarpaşa aynen devam...

Otel ya da kültür merkezi olacağı söylenen Haydarpaşa garı ile ilgili son nokta geldi. Ulaştırma Bakanı Arslan, İstanbul'daki Haydarpaşa Garı'nın gar olarak hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı.

Haydarpaşa aynen devam...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Haydarpaşa Garı'nın yüksek hızlı trenlerle birlikte gar olarak hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı.

Bakan Arslan, "Projelerimizde herhangi bir aksama yok. Bütün büyük projelerimizi takvimlerimize uygun, hatta mümkünse daha da erken bitirmenin gayreti içindeyiz. Bu, büyüyen, güçlenen Türkiye'nin 2023 hedeflerine ve sonraki hedeflerine sağlıklı yürümesini getirecek." dedi.

Bakan Arslan, daha önce açıklanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü araç geçiş ücretinin de sene sonuna kadar geçerli olacağını söyledi:

"Proje, uluslararasıdır ve bu yüzden ihaleye çıkarken dolar bazlı çıkılmak zorunda. Burada 1 Ocak tarihli dolar kuru esas alınacak ve Türk lirasına çevrilecek. İnsanlarımız buradan dolarla geçmeyecekler, sadece hesaplama dolar bazlı. Şu anda, köprüden otomobiller 9 lira 90 kuruşa, kamyonlar ise 21 lira 29 kuruşa geçebilecek. Bu rakam sene sonuna kadar geçerli olacak."

'3. havalimanı planladığımız ve öngördüğümüz gibi gidiyor'

Arslan, 15 Temmuz darbe girişimi dahil hiçbir şeyin, İstanbul 3. Havalimanı Projesi'ni etkilemediğinin altını çizerek, "İstanbul 3. Havalimanı ile ilgili herhangi bir finans sıkıntısının olmadığını, olmayacağını, insanlarımız bilsin. 3. Havalimanı planladığımız ve öngördüğümüz gibi gidiyor. İnşallah 2018'in ilk çeyreğinde 90 milyon yolcuya hitap eden ilk etabını açacağız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 12:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35