Hayrat Vakfı'ndan 'Milli Birliğe' çağrı

Hayrat Vakfı, gündemdeki gelişmelere ilişkin "Milli Birliğe Çağrı" başlıklı yazılı açıklama yaptı.

Hayrat Vakfı'ndan 'Milli Birliğe' çağrı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hayrat Vakfı, son bir kaç aydır yaşanan siyasi gerilim ve kavganın bir an önce son bulması için çağrıda bulundu. Mevcut hükumetin, hizmetlerini Bediüzzaman Said Nursi'nin en büyük üç düşman olarak gördüğü "cehalet, fakirlik ve ihtilaf"a karşı "eğitim, sanayileşme ve ittifak" silahları ile yaptığını belirterek, yapılan hizmetleri sekteye uğratacak "yanlış adımlardan" sakınılması konusunda sağduyu sahiplerine çağrıda bulundu.

Bediüzzaman Said Nursi'nin halefi ve Nur Risaleleri'nin başkatibi Ahmed Hüsrev Efendi tarafından 1974 yılında kurulan vakfın en önemli gayesinin, Kur’an’a ve milletin imanına hizmet etmek olduğu işaret edilen açıklamada, "Hayrat Vakfı camiası olarak bizler, milli birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini gayet önemsiyoruz. Bunu, yalnız Türkiye’nin değil, bütün İslâm âleminin kanayan dehşetli yaralarının da en büyük devâsı olarak görüyoruz" ifadesi kullanıldı.

EKONOMİK BAŞARILAR

AK Parti’nin iktidarda olduğu dönem boyunca her sahada büyük bir kalkınma hamlesi gerçekleştirildiğinin altı çizilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ekonomik alanda büyük başarılar, milletlerarası alanda izlenen şahsiyetli dış politika, başörtüsünün kamusal alanda serbest bırakılması, Kur’an, Siyer ve Osmanlıca'nın okullarda seçmeli ders olarak konulması, ülkenin doğusunda yıllardır akan kanı durduran bir sürece girilmesi gibi pek çok hayırlı hizmetler ve kalkınma yolunda büyük adımlar bu dönemde atılmıştır. Halkımızın büyük kesimi de, bütün bu inkâr edilemez hizmetleri görmekte ve takdir etmektedir.

Bu şekilde, yıllardan beri görmeyi hayal ettiğimiz yekvücut olmuş bir Türkiye’ye ve inşallah İslam aleminin birlik ve beraberliğine doğru hızla ilerlemekte olduğumuzu büyük bir memnuniyetle müşahede ediyor, bu uğurda çalışan başta Sayın Başbakanımız ve sadık dava arkadaşlarına dualar ediyoruz."

"OLUMLU GİDİŞATTAN RAHATSIZLIK DUYANLAR"

Açıklamada, olumlu gidişattan bazı gizli güç odaklarının son derece rahatsız olduklarına dikkat çekilerek, son dönemde devreye sokulan bir planla, birliği ve millet olarak yükselişi içten yıkma ve bütün bu kazanımları berhava etme gayretlerinin, memleketin ve İslam ülkeleri adına büyük tehlike arz ettiği belirtildi.

Hayrat Vakfı, maddi-manevi ilerlemede yıllardır beklenen ve özlenen önemli adımları atan ve başarılar gösteren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının ağır karalamalarla yıpratılarak, milletin teveccühlerinin başka yanlış adreslere çekilmeye, birlik ve beraberliğin dağıtılmaya çalışıldığını hayret ve esefle takip ettiklerini kaydetti.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Hayatı boyunca asayişi muhafaza etmeyi ve müspet hareketi esas alan ve talebelerine ders veren Üstad Bediüzzaman Hazretleri, en büyük üç düşmanımızı cehalet, fakirlik ve ihtilaf olarak tespit eder ve bunlara karşı, eğitim, sanayileşme ve ittifak silahlarıyla mücadele etmemiz gerektiğini söyler. Hayrat Vakfı olarak, hükümetin bugüne kadar yaptığı hizmetleri, Üstad’ın bu can alıcı tespitlerine göre atılmış adımlar olarak görüyor ve yapılan hizmetleri sekteye uğratacak yanlış adımlardan sakınılması konusunda sağduyu sahibi bütün halkımızı ve iman kardeşlerimizi dikkate davet ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 17:30
banner53
YORUM EKLE

banner39