banner15

HDP cumhurbaşkanı adayını yarın açıklayacak

HDP, cumhurbaşkanı adayını yarın düzenlenecek basın toplantısıyla açıklayacak

HDP cumhurbaşkanı adayını yarın açıklayacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) cumhurbaşkanlığı adayı tanıtım toplantısı yarın Ankara’da yapılacak.

HDP’den yapılan duyuruda, basın toplantısına, milletvekilleri, seçim kampanyasını sürdürecek çeşitli sivil toplum örgütleri, demokratik kuruluşlar ile birleşen temsilcilerin de katılacağı belirtildi. Basın toplantısının yarın saat 13.00’de Küçükesat semtindeki Neva Palas Oteli’nde gerçekleşeceği ifade edildi.

PARTİNİN MYK GÖREV DAĞILIMI BELLİ OLDU

Bu arada HDP Merkez Yürütme Kurulu'ndaki (MYK) görev dağlımı belli oldu. Parti Meclisi ve MYK toplantısı'nda  seçilen MYK ve MYK içi iş bölümü gerçekleştirildi.

Buna göre, Merkez Yürütme Kurulu'na Ali Ürküt, Alp Altınörs, Altan Tan, Arife Köse, Ayhan Bilgen, Bayram Yılmaz, Berfin Köse, Beyza Üstün, Bircan Yorulmaz, Bülent Parmaksız, Can Memiş, Cihan Erdal, Dilek Yağlı, Garo Paylan, Gülfer Akkaya, Gülser Yıldırım, Günay Kubilay, Hatice Altınışık, Hüda Kaya, İsmail Şengül, Meral Danış Beştaş, Nazmi Gür, Pervin Oduncu, Saruhan Oluç, Serpil Kemalbay, Sezai Temelli, Yurdusev Özsökmenler, Zeki Çelik, Zeynep Karaman, Kenan Kalyon (Fahri Danışman olarak) seçildi.

Bircan Yorulmaz genel koordinatör, Zeki Çelik ise genel sayman olarak belirlendi.

Eş genel başkan yardımcılıkları ve görev dağılımı ise şöyle;

Örgütlenmeden Ali Ürküt, Basın Yayın ve Propagandadan Saruhan Oluç, Yerel Yönetimlerden Yurdusev Özsökmenler, Uluslararası İlişkilerden Nazmi Gür, Seçim İşlerinden İsmail Şengül, Hukuk ve İnsan Haklarından Meral Danış Beştaş, Çalışma Yaşamı ve Sosyal Politikalardan Günay Kubilay, DKÖ Sendikalar ve Partilerle İlişkilerden Alp Altınörs , Genişlemeden ise  Ayhan Bilgen sorumlu oldu.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2014, 15:20
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48