HDP-DBP heyetine Cizre'ye giriş izni verilmedi

Cizre'ye gitmek isteyen, aralarında milletvekillerinin de olduğu HDP ve DBP'li heyetin ilçeye girişine izin verilmedi

Güncel 07.02.2016, 17:50 07.02.2016, 18:28
HDP-DBP heyetine Cizre'ye giriş izni verilmedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP ve DBP'lilerden oluşan bir heyet, Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki bir evin bodrum katında olduklerı iddia edilen hayatını kaybetmiş kişileri ve yaralıları almak üzere yola çıktı. Heyet, İdil yol ayırımında durduruldu.

Aralarında HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, milletvekilleri Dengir Mir Mehmet Fırat, Celal Doğan, Mithat Sancar, Dirayet Dilan Taşdemir, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün de bulunduğu heyet, öğlen saatlerinde karayolu ile Cizre'ye gitmek üzere yola çıktı. Yola çıkmadan önce Mardin Büyükşehir Belediyesi meclis toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısında konuşan HDP ve DBP'liler, Cizre'ye neden gittiklerini anlattı.

Yapılan konuşmaların ardından heyet, Cizre'ye gitmek üzere yola çıktı. Akşam saatlerinde Nusaybin'e ulaşan HDP ve DBP'li heyet, Şırnak'ın İdil İlçesi'ne giden yol ayırımında, jandarma ekipleri tarafından durduruldu. Geçişlerine izin verilmeyen heyetin, İdil yol ayırımındaki Oyalı Köyü yakınlarındaki bekleyişleri sürüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?