banner15

HDP, dönüşümlü açlık grevini sonlandırdı

HDP, Cizre'de bir bodrumda yaralı olduğu iddiaları üzerine başlattığı dönüşümlü açlık grevlerini bitirdi

HDP, dönüşümlü açlık grevini sonlandırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP milletvekillerinin Cizre’de bir bodrumda yaralılar olduğu iddiasına dikkat çekmek için 27 Ocak’ta başlattığı dönüşümlü açlık grevi sona erdi.

Açlık grevi 27 Ocak’ta İçişleri Bakanlığı’nda 3 milletvekili tarafından başlatılıp diğer üç heyetlik milletvekilleriyle TBMM’deki meclis grubunda sürdürülmek üzere devam etmişti.

HDP tarafından açlık grevine dair yapılan yazılı açıklamada “işlenen insanlık suçunun tüm ülke ve dünya kamuoyuna taşınmasında rol oynadığı ancak bundan sonra mücadelenin başka araç ve yöntemlerle devam edeceği” belirtildi.

BALUKEN, BEŞTAŞ VE BAYDEMİR BAŞLATMIŞTI

Açlık grevini HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş ve Urfa milletvekili Osman Baydemir 27 Ocak’ta İçişleri Bakanlığı’nda açlık grevine başlamıştı.

HDP Meclis Grup Toplantı Odası’nda devam eden grevi 1 Şubat’ta Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım ve Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, 4 Şubat’ta Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, İzmir Milletvekili Müslüm Doğan ve Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan, 6 Şubat’ta Mardin Milletvekili Erol Dora, Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman ve Urfa Milletvekili Dilek Öcalan açlık grevini devralmıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 11:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35