banner39

HDP: Figen Yüksekdağ için verilen kararı tanımıyoruz

HDP Ağrı Milletvekili Taşdemir, Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düşmesine ilişkin, "Figen Yüksekdağ hakkında verilen bu kararı tanımıyoruz, Yüksekdağ'ın vekilliği meşruiyetini saray ittifaklarından almadı, onunla da kaybetmeyecektir" dedi

Güncel 22.02.2017, 12:28 22.02.2017, 12:30
HDP: Figen Yüksekdağ için verilen kararı tanımıyoruz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir, Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düşmesine ilişkin, "Figen Yüksekdağ hakkında verilen bu kararı tanımıyoruz, Yüksekdağ'ın vekilliği meşruiyetini saray ittifaklarından almadı, onunla da kaybetmeyecektir." dedi.

Taşdemir, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, hüküm giydiğine dair mahkeme kararı kesinleşen Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düşmesine tepki gösterdi.

Dirayet Taşdemir, "Hukuksuz operasyonlarla yapılan tutuklamalar, keyfi tasarruflarla taçlandırılılıyor. Hukuk tek adamın mülkü haline getiriliyor. Meclis bu kararlarla fiilen işlevsiz hale getiriliyor, siyaset yapmanın olanakları ortadan kaldırılıyor." ifadesini kullandı.

Yüksekdağ'ı yargılayan hakim ve savcıların hepsinin, bugün "Terörist" oldukları iddiasıyla cezaevinde yattıklarını iddia eden Taşdemir, "Sonuç olarak terörist oldukları ifade edilen hakimlerin hukuksal kararlarının adil olduğunu kim iddia edebilir? Verilen bu kararla, FETÖ'cülerin kumpasları miras alınmıştır. Dolayısıyla dünkü kararla birlikte bir kez daha yargının bağımsız olmadığı kanıtlanmıştır." diye konuştu.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?